Niegdyś osobne miasteczko, dzielnica Gràcia wciąż ma małomiasteczkowy charakter. Pełna knajpek, ciekawych sklepów i co najważniejsze, placów z kawiarnianymi ogródkami wyłączonych z ruchu samochodowego, jest idealnym miejscem na popołudniowy spacer. Na kawę dla rodziców i huśtawki dla dzieci polecam Plaça John Lennon lub Plaça de la Revolució de Setembre1868. Uważajcie tylko, żeby nie przyjść tam koło godziny 17.00, gdy rodzice przyprowadzają tam swoje pociechy prosto po wyjściu ze szkół i przedszkoli.

Bary i restauracje w Gràcia

Gràcia pełna jest barów i restauracji. Ponieważ mieszka tu dużo rodzin z dziećmi, atmosfera jest bardzo kids friendly i praktycznie na każdym placu znajdziecie ogródki z pełne maluchów. Podobnie z restauracjami, jest ich tyle, że bez problemu można znaleźć coś dla siebie. Tutaj znajdziecie kilka propozycji.

Na podwieczorek koniecznie należy się udać do kultowej Granja La Nena. Znana z pitnej czekolady, zawsze jest pełna. W sali w głębi lokalu jest mały kącik dla maluchów z tablicą do rysowania i kuchnią, a dla starszych dostępne są gry planszowe.

Granja Chocolatería la Nena

C/ Ramón y Cajal, 36

Place Zabaw w Gràcia

 

Dojazd

Metro Fontana (Linia 3)

Metro Joanic (Linia 4)

Można dojść na piechotę z Passeig de Gràcia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: